Криотерапия – използване на течен азот за замразяване на тъканите до клетъчно ниво
Дермабразия
Използване на кремове
Локални стероди
Камуфлажен грим
Всички тези методи са показали минимален успех и даже могат да доведат до усложнения, затова по-добре не прибягвайте до тях, без да имате наистина сериозни оплаквания и да сте обсъдили всичко с дерматолог. Ако искате можете да пробвате домашни методи, които поне няма да бъдат вредни, разбира се трябва да имате предвид дали имате алергии към някой от продуктите.
Сокът от джинджифил увеличава кръвния поток към депигментираните участъци. Джинджифилът може да се смеси с лимонов сок и вода, за да се подобри състоянието на кожата. Паста от джинджифилови листа или от корен може директно да се нанася върху белите петна.
Свежият сок от зеле работи както като напитка, така и като локално мазило. Дори само като прибавите зеле към менюто си ще подобрите състоянието на кожата си.
Консумирайте редовно смокини и орехи. Смокините са богати на антиоксиданти, които се борят със свободните радикали и негативните ефекти от излагането на слънце. Орехите по-често се използват за бели петна в следствие на разноцветния лишей (свръхразмножаване на дрождева гъбичка), заради антигъбичното си действие, но те имат и много хранителни вещества противопоставящи се на стареенето като витамините от група В, антиоксиданти за регенерация на кожата и еластичност, в допълнение подобряват кръвообращението като носят повече кислород и хранителни вещества на кожните клетки.
Добавя се екстракт от босилек към сок от лайм и се ползва за локално приложение, което стимулира производството на меланин в кожата.